T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / YUNAK - YUNAK İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu

YUNAK İMKB YBO´ dan Periyodik Style Dansı

Yunak İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri ve öğretmenlerinin son günlerin popüler şarkısı gangam style ile gerçekleştirdiği dans gösterisi internette fenomen oldu

Okulumuz öğrencileri ve öğretmenlerinin son günlerin popüler şarkısı gangam style ile gerçekleştirdiği dans gösterisi internette fenomen oldu.

Okulumuzda Fen ve Teknoloji öğretmenlerimiz Emel Ceran ve Gülizar Özbay,  öğrencilerinin kimyasal elementlerin artan atom numaralarına göre sıralandığı tablonun yer aldığı periyodik cetveli daha iyi anlamaları için, dansıyla da ön plana çıkan, son dönemlerin en popüler şarkısı ´Gangnam Style´ı seçti. Periyodik cetveldeki elementlerin simgeleri kartonlara yazıldı, ardından okuldaki diğer öğretmenlerin de desteğiyle öğrencilerce klip canlandırıldı. Geçen hafta okul binasında çekimi yapılan klip ise internet video sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı.

Okul müdürümüz Ahmet Resul Yıldız, "Fen bilimleri öğretmenlerimiz, öğrencilerin periyodik cetveli daha iyi anlamaları ve akıllarında kalıcı olması için böyle bir yöntem seçti. Çünkü periyodik cetveldeki elementleri öğrencilerin akılda tutması güç. Öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla ´Gangnam Style´ dansının klipini çektik. Öğrencilerimiz de farklı bir aktivite içinde olup hem moral depoladılar, hem de periyodik cetveli öğrendiler" dedi.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Periyodik  Style  Dansı izlemek için tıklayın..

Yayın: 23.01.2013 - Güncelleme: 23.01.2013 09:17 - Görüntülenme: 737